Recent Movies

Barret Tüfeği ve Muharebe Topları - Geleceğin Silahları - Discovery Science

1. Kısım
--------------------------------------------------------------------
2. Kısım

Discovery Channel - Discovery Science Geleceğin Silahları (Future Weapons) Belgesel serisinden Barret Tüfeği ve Muharebe Topları belgesel videosu.

6. Bölüm Kabusun Sonu - Kıyamet - National Geographic

1. Kısım
---------------------------------------------------------------------------------------
2. Kısım

National Geographic Kıyamet (Apocalypse) 2. Dünya Savaşı'nı anlatan Belgesel serisinden Kabusun Sonu (Inferno) Bölümü. Müttefikler Batıda Normandiya'dan ve İtalya üzerinden Sovyetler Birliği ise doğudan hızla Berlin'e doğru ilerliyordu. Batıda Fransa ve Doğuda Kiev kurtarılıyor. ABD ise pasifik'te Japonlara zafer üstüne zafer kazanıyordu. ABD de bir bilim adamı ekibi Nükleer Bomba üzerinde çalışıyor. Bu bombanın o zamana kadar ki üretilen en büyük bombadan 2000 kat daha büyük olması bekleniyor. Bu bombanın ilk hedefi Berlin. Fakat bomba Berlin'e atılmak için yetişmedi. Daha sonra Japonya'nın Hiroşima ve Nagasaki Kentlerine atılarak yaklaşık 250.000 insanın ölümüne neden oldu. Kızılordu'nun Berlin'e girmesiyle 30 Nisan 1945'te Adolf Hitler kendini başından vurarak intihar ediyor.

5. Bölüm Muhteşem Çıkartmalar - Kıyamet - National Geographic

1. Kısım
--------------------------------------------------------------------------------------
2. Kısım
--------------------------------------------------------------------------------------
3. Kısım

National Geographic Kıyamet (Apocalypse) 2. Dünya Savaşı'nı anlatan Belgesel serisinden Muhteşem Çıkartmalar (Great Landings) Bölümü. Alman Ordusu Stalingrad'ı ele geçirememiş ve Kafkas Dağlarında durmak zorunda kalmışlardı. Müttefikler Sovyetlere mühimmat ve techizat yardımında bulunuyorlardı. Alman Ordusu Mısır'da da malzeme eksikliği nedeniyle durmak zorunda kalmıştı. Müttefiler Cezayir ve Fas'a çıkarma yapmış ve bu bölgedeki Fransız Birlikleri Müttefikler safına katılmıştı. 1942 sonunda Sovyet Ordusu Stalingrad'taki Alman Birliklerine saldırdı ve bu birlikleri komutanları Paulus'la birlikte esir etti. Almanlar 1943 Yazı'nda Sovyetlere karşı Fransa Çarpışmasını kazanan komutanı Mareşal Erich Von Manstein komutasında Kursk Muharebesi'ni başlattı fakat başarısız oldu.

4. Bölüm Dönüm Noktası - Kıyamet - National Geographic

1. Kısım
------------------------------------------------------------------
2. Kısım


National Geographic Kıyamet (Apocalypse) 2. Dünya Savaşı'nı anlatan Belgesel serisinden Dönüm Noktası (The World Ablaze) Bölümü. Japonlar Pasifikte bulunan bir ABD üssü olan Pearl Harbor'a saldırdı. Alman Ordusu kış nedeniyle Rusyada durmak zorunda kaldı. Artan petrol ihtiyacını karşılamak için Kafkaslara yöneldi. Kafkaslara giden yol üzerinde olan Stalingrad'a saldırdı.

3. Bölüm Şok - Kıyamet - National Geographic

1. Kısım
--------------------------------------------------------------------------------------
2. Kısım
---------------------------------------------------------------------------------------
3. Kısım

National Geographic Kıyamet (Apocalypse) 2. Dünya Savaşı'nı anlatan Belgesel serisinden Şok (Shock) Bölümü. Bu bölümde 22 Haziran 1941 yılında Almanlar Rusya'yı işgal planı olan Babarossa Harekatı'nı başlatıp 3.000 kilometrelik bir cephe boyunca 3 koldan Rusya işgalini başlatmışlardır. Kuzeyde ideolojik hedef Leningrad, ortada politik hedef Moskova ve güneyde ekonomik hedef Kiev ve Ukrayna.

2. Bölüm Ezici Yenilgi - Kıyamet - National Geographic

1. Kısım
--------------------------------------------------------------------------------------
2. Kısım
--------------------------------------------------------------------------------------
3. Kısım

National Geographic Kıyamet (Apocalypse) 2. Dünya Savaşı'nı anlatan Belgesel serisinden Ezici Yenilci (Crushing Defeat) Bölümü. Bu bölümde Alman Ordusu Arden Ormanlarından geçerek Fransız ve İngiliz Ordularını ezici bir yenilgiye uğratarak 37 günde Paris'e girerek Fransa'yı işgal etmişlerdir. Ardından Britanya'ya karşı büyük bir hava saldırısı başlatmış fakat başarılı olamamışlardır...


1. Bölüm Tansiyon Yükseliyor - Kıyamet - National Geographic

1. Kısım
----------------------------------------------------------------------
2. Kısım
----------------------------------------------------------------------------
3. Kısım

National Geographic Kıyamet (Apocalypse) 2. Dünya Savaşı'nı anlatan Belgesel serisinden Tansiyon Yükseliyor (Aggression) Bölümü. Bu bölümde 2. Dünya Savaşı'nı başlatan nedenler, ittifaklar, savaş planları konu alınmış. Hitler Avusturya ve Çekoslavakya'yı işgal etmiş 1 Eylül 1939'da Almanya'yı ikiye bölen ve Polonya'nın denize kavuşmasını sağlayan Danzig Koridoru'nu ortadan kaldırmak için Polonya'ya saldırarak Varşova'yı ele geçirmiştir. Bunun üzerine Fransa ve Britanya Almanya'ya savaş ilan etmişlerdir...


Azerbaycan'ın Çehresi Değişiyor - Mühendislik Harikaları - Discovery Channel

1. Kısım

2. Kısım


Discovery Channel Mühendislik Harikaları (Extreme Engineering) Belgesel serisinden Azerbaycan'ın yeniden yapılanmasını konu alan bir belgesel. Sovyetler Birliği dağıldıktan sonra bağımsızlığına kavuşan ve petrol ihrac ederek ekonomik bağımsızlığına hızla kavuşan Azerbaycan'ın çehresi modern binalarla değişiyor.

Arizona Cardinals Futbol Stadı - Mühendislik Harikaları - Discovery Channel

1. Kısım

2. Kısım

Discovery Channel Mühendislik Harikaları (Extree Engineering) Arizona Cardinals Football Stadı yapımını, mimarisini ve özelliklerini konu alan bir video belgeseldir.

Amerika'da yeraltı geçitleri - Mühendislik Harikaları - Discovery Channel

1. Kısım

2. Kısım

Discovery Channel Mühendislik Harikaları (Extreme Engineering) Belgesel serisinden ABD deki yeraltı geçitlerini inceleyen video belgeseldir.

Amfibik Savaş Gemisi - Mühendislik Harikaları - Discovery channel

1. Kısım

2. Kısım


Discovery Channel Mühendislik Harikaları (Extreme Engineering) Belgesel serisinden ABD Deniz Kuvvetlerine ait New Orleans adlı Amfibik Savaş Gemisinin özelliklerini yapısını, kapasitesini ve üretilmesini konu alan bir video belgeseldir.

Ekskavatörler - Mühendislik Harikaları - Discovery Channel

1. Kısım

2. Kısım


Discovery Channel Mühendislik Harikaları (Extreme Engineering) Belgesel serisinden Ekskavatör Yapımını anlatan bir belgesel videodur. Bu belgeselde anlatılan excavator; ABD de bir demir madeninde çalışmak üzere tasarlanmış. Excavator 8 ayda 5.5 milyon euro malolmuş...
 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2013. Video Mahzeni - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by Mas Template
Proudly powered by Blogger