Recent Movies

Maraton'da Kıyamet Günü - Milat Öncesi Savaşları - History Channel

1. Kısım
2. Kısım

History Channel - Milat Öncesi Savaşları Belgesel Serisinden Maraton'da Kıyamet Günü (JUDGEMENT DAY AT MARATHON) belgeseli. MÖ 490 yılının Ağustos ayında Atina Ordusu ile Pers Ordusu'nun Maraton Ovası'nda yaptığı savaşı anlatan bir belgeseldir. Atina Ordusu'nun başında General Miltiades Pers Ordusu'nun başında ise 1. Darius bulunmaktaydı. Pers Ordusu Atina Ordusu'nun iki mislinden fazlaydı fakat Atinalılar Pers Ordusu'nu dar bir alana sıkıştırarak bozguna uğratmayı başardılar. Bu zaferi Atina Halkı'na ulaştırmak için yola çıkan ulak Pheidippides 40 kilometrelik mesafeyi hiç durmadan koşup haberi verdikten sonra olduğu yere yığılır ve ölür. Bu olay, modern zamanlarının Olimpiyat Oyunları kurucusu Pierre de Coubertin ve arkadaşlarına 42195 metrelik maraton koşusunu oyunlar kapsamına almaları için ilham kaynağı olmuştur.

Joshua: Destansı Katledici - Milat Öncesi Savaşları - History Channel


History Channel - Milat Öncesi Savaşları Belgesel serisinden Joshua: Destansı Katledici (JOSHUA EPIC SLAUGHTER) belgeseli. Bu belgeselde İsrail Devleti'ni kurmak için mücadele eden Joshua'nın savaşları anlatılmaktadır.

Hannibal: İmha Edici - Milat Öncesi Savaşları - History Channel

History Channel - Milat Öncesi Savaşları Hannibal Barca: İmha Edici (HANNIBAL THE ANNIHILATOR) Belgeseli. Kartacalı Komutan Hannibal Barca'nın Roma'yı yenebilmek için verdiği mücadeleyi, stratejilerini ve savaş planları konu alan bir belgesel videodur.

Hz Davut; Dev Katleden - Milat Öncesi Savaşları - History Channel

History Channel - Milat Öncesi Savaşları Belgeselleri serisinden Hz. Davut: Dev Katleden (DAVID GIANT SLAYER) belgeseli. Bu Belgeselde Hazreti Davut'un 3 metre boyunda olduğu iddia edilen Dev Savaşçı Golyad'ı katlettikten sonra Yahudi Kralı Talut'un gözüne girerek en gözde askerlerinden biri olması ve daha sonra İsrail'in tahtına rakip olması ve ardından gelişen olaylar anlatılıyor

Ramses: Öfkeli Chariots - Milat Öncesi Savaşları - History Channel


History Channel - Milat Öncesi Savaşları serisinden Ramses: Öfkeli Chariots (RAMSES RAGING CHARIOTS) belgeseli.

Hz Musa: Ölüm Takibi - Milat Öncesi Savaşları - History Channel


History Channel - Milat Öncesi Savaşları Belgesel serisinden Hz Musa: Ölüm Takibi (MOSES: DEATH CHASE) belgeseli. Bu belgeselde Hz Musa'nın Mısır'da köleleştirilmiş İsrailoğullarına liderlik ederek İncil'de ve Tevrat'ta anlatıldığı gibi vaadedilmiş topraklar olan Kenan Diyarı'na ulaşmak üzere Mısır'dan Çıkışını, Kızıl Denizi Geçme Efsanesini sonrasındaki savaşlar anlatılmaktadır.

Sezar'ın Süper Kuşatması - Milat Öncesi Savaşları - History Channel


History Channel - Milat Öncesi Savaşları Belgesel Serisinden Sezar'ın Süper Kuşatması (CAESAR SUPER SIEGE) Belgeseli. Bu Belgeselde Romalı General Jül Sezar'ın bugün ki Fransa topraklarında yaşayan Barbar Galyalı Kavimleri yenebilmek için yaptığı savaşı anlatılıyor. Sezar Galyalıları Alesta Tepesi çevresinde iç içe iki duvar inşa ederek kuşatmış ve katletmişti.

Savaş Tanrısı Büyük İskender - Milat Öncesi Savaşları - History Channel

History Channel - Milat Öncesi Savaşları Belgesel Serisinden Savaş Tanrısı Büyük İskender (ALEXANDER LORD OF WAR) Belgeseli. Bu belgeselde Büyük İskender'in en son seferi olan Hindistan Savaşı konu alınmıştır. Indus ve Hydaspes Nehri kıyısında Hintli Kral Porovalı Porus'la yaptığı savaş anlatılmaktadır.
 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2013. Video Mahzeni - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by Mas Template
Proudly powered by Blogger